Teplota vzduchu v interiéry

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Teplota vzduchu v interiéry

Příspěvek od blesk » 04 lis 2015, 09:18

Klima funguje aj v zime, na vysusenie vzduchu = odmlzenie okien.
Takze v skratke,
ON - vzdy zapni klimu po nastartovani
OFF - vzdy vypni
last settings - ak bola klima zapnuta pri poslednom vypnuti zapalovania, tak ju opat zapni pri novom nastartovani?
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Reklama
 

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Teplota vzduchu v interiéry

Příspěvek od Xavier » 04 lis 2015, 10:36

ja pouzivam zapnuty rezim auto a klima je vypnuta. klimu zapnem, ked je vlhko vonku. teraz uplne v pohode bez nej. akurat som odsledoval posledne 2dni, ze ak mam auto a pohne sa voda, kurco prida a tym ohrev vody spomalil. ked zamedzim ubytku tepla do interieru, ze som vypol auto a kurco dal len manualne na 1ku, tak to slo pekne hore plynulo. pri auto to postalo aj na 1-2, kym sa zase pohla dalej kusok, potom zase 1-2min.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: Teplota vzduchu v interiéry

Příspěvek od mater » 04 lis 2015, 11:26

Klimu ( produkovanie chladneho vzduchu ) treba zapnut aspon raz za mesiac na cca 10min. Je to kvoli tomu aby sa chladiaca zmes a olej premiesiali, presli cez vsetky trupky a namazali tesnenia. Hlavne cez zimu kedy sa klima vobec nepouziva. Za 4, 5 mesiacov niektore tesnenia mozu stvrdnut a netesnit a unikne chladivo.

Ja mam stale zapnuty rezim "auto". Ano, teraz ked je chladno tak zo zaciatku ide ventilator pomaly. Ked stupne teplota vody tak zacne kurit na nastavenu teplotu. Teraz mam nastavenu 18C. Do auta si sadam aj tak v bunde a robim kratsie trasy. Pri dlhej ceste sa samozrejme vyzleciem a nastavim si teplotu cca 20 - 21C. "auto" rezim ju drzi dobre.

Ako tu bolo pisane, klima ( kompresor ) sa pusti ked zapnem ofuk predneho okna. Vtedy ale nesvieti kontrolka na klimovom kombiku.

Nieje mi jasne ci sa klima ( kompresor ) zapina / vypina podla potreby.
Zapnem "auto" rezim a zapnem klimu ( kombik s vlockou sa rozsvieti ). Nastavim si trebars 20C a vonku je 10C. Vypne automatika komresor? Alebo chcem mat 20C a vonku je 20C, ide kompresor? Alebo este inak: ak automatika zisti ze sa dosiahla pozadovana teplota a vonkajsia je nizsia, vypne kompresor?

Myslim si ze ked zapnem klimu ( svieti kombik s vlockou ) tak kompresor ide furt. V najlepsom pripade sa reguluje vykon.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Odpovědět