ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon motora

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od pico » 27 lis 2014, 23:21

Samozrejme v Autotrende sa s niecim takym nestreli, ze ? No zelam ti pevne nervy. Daj vediet ako sa to chova po vymene RJ. Ale chod s takym autom niekam, ked stale cakas, ze ta vyflusne. :(
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Reklama
 

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 28 lis 2014, 08:41

pico píše:Samozrejme v Autotrende sa s niecim takym nestreli, ze ? No zelam ti pevne nervy. Daj vediet ako sa to chova po vymene RJ. Ale chod s takym autom niekam, ked stale cakas, ze ta vyflusne. :(
Ďakujem. Keby sa s tým stretli tak by pravdepodobne vedeli čo treba robiť. Nevidím do toho koho oslovili a koho nie. Ani len nemám istotu že to čo vravia je pravda po tom čo sa doteraz stalo. Našel som podobný prípad z Popradského Oplu sa kde zakazníkovi chovalo jeho auto podobne ako moje. Telefonoval som priamo s pánom. Ked som im o tom vravel tak nemali ani snahu si vypytať odomna číslo na neho.
Ved otestujem auto po výmene RJ a napíšem.
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 09 pro 2014, 16:36

Update stavu auta po 21 dnoch strávených v servise.
Vozdilo prijaté 19.11.2014.
Dnes mi volai že vymenili riadiacu jednotku a auto je pripravené v servise na prevzatie. Jedna vec čo ma zarazila že neurobili žiadny test v realnej prevazdke. Nenajazdili na nom nič.
Sám som zvedavy ako sa auto bude chovať a či výmena jednotky pomôže.
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od Astra - R@SAG » 09 pro 2014, 18:12

Tak to je zvlastni, chapu ze po vymene RJ asi Astru otestovali na diagnostice. Cekal bych jizdu v provozu aspon cca 10Km. Drzim palce, at vse funguje.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od pico » 09 pro 2014, 19:47

Drzim palce, aby to fungovalo.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Uživatelský avatar
RaK
Příspěvky: 48
Registrován: 02 dub 2011, 18:31

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od RaK » 09 pro 2014, 21:24

Problém může být ve ztrátě napájení některé z řídících jednotek, ne-li rovnou motorové. Každá řídící jednotka sleduje napájení každých x ms a pokud dojde k výpadku, elektronika vyhodnotí "nemám signál" a skončí to zápisem chybového hlášení do řídící jednotky. Postupně pak vypadávají řídící jednotky, které spolu "komunikují". Je to jako řetězová reakce. Někdy se rovnou rozsvítí kontrolky na přístrojovce, např ESP, Airbag. Po následném vypnutí a nastartovaní motoru kontrolky zhasnou, ale chybové hlášení stále zůstávají zapsány - právě proto, aby je v servisu vyčetli. Ovšem ze zkušenosti vím, že je také servisy často mažou, aniž by hledali příčinu. Správně mají takto "podezřelé" výpisy odesílat rovnou do servisního centra do automobilky a čekat na instrukce.

Kdekoliv v elektrice může být problém s konektorem, který za vlhka způsobí mikrovýpadky v napájení. Tohle se bude hledat hodně těžko a výměna řídící jednotky problém vyřešit může.

Od servisáka jedné nejmenované automobilky vím, že podobný problém hledali asi týden, kdy auto v podstatě museli kompletně odstrojit a vyměňovat i kabeláže.

Držím palce.

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 09 pro 2014, 21:38

To RaK - ďakujem za velmi pekné vysvetlenie princípu. Pre mna ako osobe ktorá sa moc do auto nevyzná to dáva celkový pohlad ako to funguje. Presne tak nejak sa to doteraz správalo kedy sa kontrolky rozsvecovali,avšak dostalo sa to do takého stavu že auto stratilo výkon.

Rovnake skusenosti s vymazavaním chybových hlásení mám aj ja. 2x počas mojich problémov to servis urobil a s prehladom prehlásil že autu nič nieje.

Zajtra ráno idem vyzdvihnúť auto.
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 10 pro 2014, 09:28

Auto bolo dnes vyzdvihnuté zo servisu. Pri kontrole auta a naštartovaní som nepostrehol nič podozrive ani počas prvej jazdy.
Dôvodom prečo servis nevykonal skúšobnu jazdu bolo, citujem: "Výstupna kontrola servis: Vozidlo neabsolvovalo skúšobnú jazdu z dôvodu že by ubudli pohonné hmoty a zákazník si to nepraje."

Po druhej oprave kedy vymenili modul zapalovania najazdili 250km a vyjazdili mi polku nádrže, doslova "na sucho". Pohoné hmoty mi ale nedotankovali naspäť ani mi nedali inú kompenzáciu. To som im vytkol pri tretej oprave že nabudúce ked robia skúšobnu jazdu nech si dotankujú svoje palivo a nech mi nemíňaju moje. Predsalen polka nádrže to sú naklady rádovo 35-40Eur.

Nič ale nebránilo servisu vykonať skobnú jazdu keby si dotankovali svoje palivo.

Tomu sa povie služby na úrovni.
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

Uživatelský avatar
Eisy
Příspěvky: 431
Registrován: 24 úno 2014, 18:45
Bydliště: okr. Malacky

ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon motora

Příspěvek od Eisy » 10 pro 2014, 11:34

Kocurkovo na pokracovanie.
Ale hlavne aby auto uz jazdilo bez problemov.

Kde si bol, servis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astra GTC Sport A14NET 103kW
Insignia Cosmo ST A20DTH 118kW 4x4

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od pico » 10 pro 2014, 23:23

To je sila. Niekto mal evidentne tvoje auto na vikend s rodinkou. Nech mi nehovoria, ze jeden mechanik pocas pracovnej doby sa vozil po meste a najazdil 250 km. To nema so skusobnou jazdou nic spolocne, toboz, ked chybove hlasenia mali kbdispozicii. Keby si mal plnubnadrz, tak daju 500 km. To je sila :mrgreen:
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Odpovědět