Chyba P0266

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Xzar
Příspěvky: 110
Registrován: 12 kvě 2018, 00:11

Chyba P0266

Příspěvek od Xzar » 30 lis 2018, 20:54

Ahoj,

minulý pátek se mi během jízdy rozsvítila kontrolka motoru. Astra začala mít zvýšenou spotřebu a zapínala vyhřívání zadního okna
(toto mi ukazoval PC). Nicméně v úterý kontrola zhasla a od té doby auto zase funguje zcela bez problémů i vyhřívání se zapne jen když jej zapínám já.
Dneska jsem byl na diagnostice a ukazovalo to kód P0266 - Systém vyrovnání výkonu 2. válce.
Každopádně teď zase auto přede jako kotě a po smazání se nic dalšího neukazuje.

Tuší někdo co to může být, popř. jestli to neukazuje na nějaký plíživý problém?
Mám Astru J ST 2015 100kW v naftě, tzn. motor B16DTH
Astra J ST 2015 Cosmo 1.6 CDTI B16DTH 100kW

Reklama
 

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Chyba P0266

Příspěvek od jack » 30 lis 2018, 21:18

Prebiehajúca regenerácia DPF - už tu o tom niekde téma existuje. Vypaľovanie DPF sa prejavuje práve tou zvýšenou spotrebou a zapnutím vyhrievania zadného okna.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Xzar
Příspěvky: 110
Registrován: 12 kvě 2018, 00:11

Re: Chyba P0266

Příspěvek od Xzar » 30 lis 2018, 22:03

jack píše:Prebiehajúca regenerácia DPF - už tu o tom niekde téma existuje. Vypaľovanie DPF sa prejavuje práve tou zvýšenou spotrebou a zapnutím vyhrievania zadného okna.
dííík, no četl jsem celý topic o DPF a asi jsem to přehlédl a to to vypalování dělá 4dny, toto by mě fakt nenapadlo.
Ale kontrolku takového toho průbězného vypalování jsem neviděl, dříve mi to napsalo, že vypalování probíhá, že mám pokračovat v jízdě.
Ikonu motoru jsem viděl prvně, tak mě to překvapilo.

a asi správně chápu, že chyba P0266 s tímto nesouvisí,že?
Astra J ST 2015 Cosmo 1.6 CDTI B16DTH 100kW

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Chyba P0266

Příspěvek od jack » 01 pro 2018, 07:56

Či ta chyba s tým súvisí to neviem, ale asi nie.
A keď to vypaľovanie robí 4 dni, tak podľa mňa nebolo na prvykrát dokončené a snaží sa vypaľovanie dokončiť.
Bolo by vhodné pokiaľ začne vypaľovať pokračovať v jazde až do úplného ukončenia vypaľovania a nevypínať motor - jazdiť najlepšie mimo mesta, kde sa dá isť väčšou rýchlosťou.
Toť môj názor, ja takéto problémy chválabohu nemám, "ponevač" mám zážihový motor a ten zatiaľ takéto "vymoženosti novej doby" ako je DPF a EGR nemá - najlepšie keby Ti v tom poradil niekto kto má dízlaka a DPF a má s tým aj praktické skúsenosti.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Xzar
Příspěvky: 110
Registrován: 12 kvě 2018, 00:11

Re: Chyba P0266

Příspěvek od Xzar » 01 pro 2018, 09:06

No já už měl i dříve Astru, takže jsem zvyklý ji jednou týdně prohnat do práce po dálnici, navíc Astra dá vědět,
že vypaluje nebo že je třeba vypálit a rovnou na displej píše, že mám pokračovat v cestě. Co už, teď už budu vědět :)

Spíše mě teď zajímá ta chyba druhého válce, mohla to být nečistota na střiku, která se změnou paliva s aditivem vyřešila?
Aspoň tak jsem zatím našel poměrně pěkný popis chyby, např. zde: https://www.obd-codes.com/p0266
Astra J ST 2015 Cosmo 1.6 CDTI B16DTH 100kW

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Chyba P0266

Příspěvek od jack » 01 pro 2018, 09:41

Neviem ako staré typy Astier, ale nové po FL nedávajú vedieť nijakou hláškou na PC, že pre prebieha regenerácia (vydedukoval som to z rôznych diskuzií na fóre), kontrolka tam síce je, ale pravdepodobne nefunkčná ako pozostatok z minulých verzií sw(?).
S tým vstrekom na 2. valci to môže byť pravda, skús dať do paliva jednorázovo preventívne nejaký prípravok na prečistenie vstrekov a uvidíš - ja dávam preventívne do benzínu od nova VIF už u druhého auta a zatiaľ som nemal nejaké problémy tohto charakteru. VIF existuje aj do nafty a používa ho aj dosť ľudí.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Odpovědět