Odstranění PD filtru ano či NE

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Odstranění PD filtru ano či NE

Příspěvek od blesk » 09 říj 2019, 16:55

Mirek25 píše:
03 říj 2019, 17:04
Ano filtr se mi v roce 2016na tolik ucpal 68%,že nepomohlo ani jeho vypálení přes počítač,tak tam už není,ale bacha opravdu to kouří.
To je presne typicky priklad. Auto ma nejaky problem - K.O. turbo, vstrekovace,.... ze nedokonale spaluje naftu a vytvara cierny dym v nadlimitnych mnozstvach, ktore nestiha DPF vypalovat. Co majitel urobi ako prve? Vyreze ten zly DPF co sa mu uplne zapchal a nadava na EU, ekologiu,...
Len nechapem, kto na STK je taky zufaly, ze za 1000czk to pusti do prevadzky, ked mu hrozi neviem kolko tisic Kc pokuta a vylucenie z oboru.
Ked uz to kouri, ako pises, tak uz to nieleze prekracuje limit 0.5 co mas na VIN stitku, ale snad aj 1.0 co maju auta bez fitra, ale v dobrom technickom stave.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Reklama
 

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Odstranění PD filtru ano či NE

Příspěvek od blesk » 09 říj 2019, 17:04

the_klima píše:
06 říj 2019, 10:58
Vysvětlíte mi někdo, proč Astry H s 1.7CDTI bez DPF nekouří a naše 1.7CDTI po odstranění DPF tak čmoudí? Kam ty saze mizí?
Nemůžu mít problém ještě někde jinde a proto jsem se mi ten DPF odpálil tak brzy?
Presne ako pisem vyssie. Saze nikam nemizi, ale auto v dobrom technickom stave nijak extra necmudi - na pomery tych rokov.
A ono tie emisne nastavnia plnia jednak ekolgiu ako vsetci vieme, ale aj maju ulohu riadit motor spalovat palivo idelane, kedy ma najnizise emisie aj najnizsiu spotrebu (dobre NOx je vynimka), ale ked motor pracuje dobre, nedymi, spaluje palivo optimalne, ma dobru spotrebu a "ciste" emisie. Spokojne su obe strane. Moze sa aj stat, ze to dymi, ale spotreba je dobra, ale potom vykon je slaby - mensi nez povodny a majitel uz jazdi tak dlho s tym, ze si na to zvykol ale to uz take kupil. Takze zase vyriesim ekolgiu a dostanem spat vykon.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět