Recenze - nová Astra J / 1.4T / ST

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
beznyridic
Příspěvky: 1
Registrován: 19 kvě 2015, 13:28

Recenze - nová Astra J / 1.4T / ST

Příspěvek od beznyridic » 19 kvě 2015, 14:34

Zdravím všechny, minulý týden jsem si přivezl od dealera novou Astru J ST 1.4T a rád bych se podělil o první dojmy, četl jsem tohle fórum před koupí a chci přispět svým názorem. Teď hlavně vzhled a funkčnost.

Venkovní design: bílá barva (moje preference), zatmavená skla, stříbrné lišty kolem oken, výrazná koncovka výfuku, stříbrné lyžiny, "ploutvička na střeše", 17-více paprsková kola, bi-xenony, tmavší zadní a přední světlomety (výbava Cosmo). Viděl jsem kompletně až hotové a auto vypadá naprosto fantasticky. Doporučuju si před koupí s dealerem ověřit, jestli u dané motorizace bude výrazný výfuk, vzhledově to posunuje velmi vydařený zadek o kus dál.

Interiér: Cosmo + tmavé sedačky kombinace kůže (koženka :c) + látka. Opět jsem viděl až hotové a vypadá to naprosto skvěle / lépe než jsem čekal. Červené podsvícení řadící páky a předních dveří je velmi povedené, je tak akorát. Elektrická parkovací brzda - příjemně se používá a vypadá v autě "upraveně". Zvykl jsem si na ni okamžitě. Interiér v téhle kombinaci vypadá velmi luxusně. Hlavice řadící páky mi přijde malá, možná věc zvyku. Nedalo se to nijak změnit, ale kdyby to šlo, tak bych připlatil za jinou třeba z OPC sady.

Audio: CD 600 + Infinity Sound System. Zatím jen krátký poslech, ale zvuk je velmi dobrý. Ovládání Radia je dobré. Spousta tlačítek, ale mají svoji logiku a rychle si na ně zvyknete. Infinity S. System posouvá auto o kus jinam . Navigace mi přijde předražená, nekupoval jsem.

Zápory:
(1) místo na nohy na zadních sedadlech, pokud máte větší děti nebo budete častěji více než ve dvou. Doporučuju si dát při výběru na čas a vyzkoušet, jestli je to pro vás ok. Astra ST trochu klame velikostí.
(2) Isofix na zadních sedadlech je hodně "zabořený" a u některý sedaček může být problém je dostat do navařených ok. Poměrně dost jsem s tím zápasil, ale nakonec jsem tam obě sedačky dostal.

Doporučuju koberec do kufru, výborně vymyšlená věc.

Máme najeto 400 km, ale první dojmy: 140k je znát ale vzhledem k váze auta ne tak, jak bych podle výkonu čekal, auto mi přišlo obecně takové kultivované a dobře odhlučněné. Na delší cesty parádní. Rozhodně nekupovat v manuálu bez 6. stupně. Podobně jako u předchozího háčka je jednička a dvojka hodně krátká a je třeba si zvyknout na svižné řazení. Naopak pětka a šestka jsou poměrně dlouhé. Řízení je trochu přeposilované. V otáčkách má motor pěkný zvuk.

Senzory / parkovací kamera - dobré, funguje, ale cena navíc mi přijde relativně vysoká, jestli to pro vás není nutnost, tak zvažte montáž senzorů a příp. kamery až ex post. Parkovací asistent, zkoušel jsem zatím jednou, funguje, ale navádí hodně "natěsno" a musím si na něj zvyknout, ale ženy ho určitě ocení. Obecně senzory doporučuju, z auta je (subjektivně) proti H kombi dozadu hůř vidět a hůř se mi odhadují "konce" auta.

Shrnuto - auto skvěle vypadá, příjemně a dynamicky jede a Opel umí dát rozumnou cenu. Nic bych neměnil.

Reklama
 

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Recenze - nová Astra J / 1.4T / ST

Příspěvek od Xavier » 20 kvě 2015, 10:59

Zaujimalo by ma, ci astra s navi ma aj mirrolink? Pozeral som ze je apka od nemenovanej navigacie na prepojenie.
Inak tie isofix. Ja som kupil take plastove adaptery. Dal som ich tam na den a ked prisla sedacka vybral a calunenie bolo odtlacene a slo to tam na supu. Niekto ich nechava, no mne posluzili prvy krat. To miesto fakt klame. A dnes na sme bol clanok, ze testovali novinari Astru k a v tabulke porovnanie s J-ckom, ze miesta na kolena pribudlo. teda 3,5 cm :D
http://auto.sme.sk/c/7811604/jazdili-sm ... hudla.html
Tie cosmo sedacky maju jednu velku nevyhodu. Na bedrach je kozeny pas. V lete preto budes mat mokry chrbat na tom mieste. Ja som to riesil dlhsim vyvetranim auta a pustenim klimy. No vzdy sa to neda. Teraz mam cosmo comfort sada. Palec hore pre calunenie v teple. No nie su take pohodlne, ako tie polokozene. Tie boli sirsie a citil som sa v nich pohodlnejsie. Poviem to na rovinu. Tu mam pocit, ze mam nohy ako zena spojene :D
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět