instalace bluetooth

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
boniati
Příspěvky: 1
Registrován: 20 čer 2016, 12:09

instalace bluetooth

Příspěvek od boniati » 20 čer 2016, 14:55

Zdravím, mám Astru J 1,7 cdti, 92Kw, r.v. 10/2011. K tomu rádio CD400. Chybí mi tam však bluetooth. Chci se zeptat, zda to lze lze doinstalovat a co je k tomu třeba popř. nějaký tip kde to jsou schopni udělat. Napadlo mě koupit bluetooth modul z bouraného auta viz zde: http://allegro.pl/modul-bluetooth-oryg- ... 57485.html ale nevím zda to stačí a kdo mi to zprovozní. Prosím o radu, předem díky moc.

Reklama
 

agavel
Příspěvky: 6
Registrován: 09 říj 2016, 15:32

Re: instalace bluetooth

Příspěvek od agavel » 09 říj 2016, 15:34

Určitě to půjde. Já jsem koupil vozidlo, kde to předchozí majitel řešil sadou Parrot, která měla mezikus pro ovládání přímo z volantu a předávání do rádia. Funguje to parádně, zatím lépe, než kterýkoliv jiný originální systém, se kterým jsem se potkal.

agavel
Příspěvky: 6
Registrován: 09 říj 2016, 15:32

Re: instalace bluetooth

Příspěvek od agavel » 11 říj 2016, 09:19

Přišla mi SZ, ale jsem na fóru krátce, takže nemám oprávnění využívat tuto funkci. Tedy vložím odpověď rovnou do vlákna.

Tuomas napsal:
Ahoj, muzes prosimte napsat jaké rádio mas v autě a jak funguje ovládání volání? Zobrazení kontaktů na displeji rádia? Pak jeste jestli jde pouštět muzika z mobilu přes bluetooth...?

Mám tam autorádio řady 400, respektive nevím, zda v edici 150 byly nějaké úpravy oproti standardnímu rádiu. Bohužel nevím, jak by to fungovalo s displejem rádia, protože mě se podstatné věci zobrazují přímo na displeji Parrotu (typ Parrot MKi 9200), který je separátně. Nicméně z dokumentace, kterou jsem k autu dostal od prvního majitele, tak se dokupovala krabička pro komunikaci s rádiem, které vše přebírá na režimu telefon. Funguje to i když je rádio vypnuté, zapne se zvuk na vyslovení pokynů např. z navigace bluetooth připojeného telefonu. Ovládání na volantu funguje tak, že po stisku volání se mě hlasově Parrot zeptá, komu chci volat. Když si není jistý nebo když je víc telefonních čísel ke kontaktu, tak se přeptá, zda chci opravdu volat tomu kontaktu, který přečte ze seznamu. A pak se případně vyptá, na které číslo v seznamu chci volat. Ovládání plně hlasové, nezávisle na typu připojeného telefonu. Hovor se ukončí položeným telefonem na volantu. Sice je k Parrotu i tlačítkový panel (Parrot 9x00), ale ten v podstatě vůbec nepoužívám, hodil by se spíš k spouštění MP3. Součástí výbavy je i kabelový vývod do kastlíku u spolujezdce, který mimo USB přidává mraky různých portů pro telefony a další zařízení.

Moje zkušenosti s origo handsfree jsou od Škody a Renaultu. Ani u jednoho něco jako hlasové ovládání neznám, u Škody to ani nenačte seznam z telefonu, takže jen spojení. Ani jedna mi při příchozím hovoru neřekne hlasově, kdo volá (dle seznamu v telefonu, pokud tam číslo je).

Pokud jde o cenu, tak mám pocit, že i s montáží to prvního majitele přišlo na cca 8 tisíc. Za ty peníze je systém možná i lepší, než standardní od Opelu, ale třeba se mýlím. Opely sice v práci máme, ale žádný funkce bluetooth nemá.

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: instalace bluetooth

Příspěvek od Arwy » 14 říj 2016, 12:32

Dá sa domontovať origo Bluetooth. Na eBay sa občas vyskytnú celé sady, ktoré stačí zapojiť do auta. Origo Bluetooth umožňuje ovládanie hlasom (anglicky). Na displeji rádia sa zobrazuje kto volá, a po načítaní údajov z telefónnu aj telefónny zoznam.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: instalace bluetooth

Příspěvek od Xavier » 21 říj 2016, 10:58

A co taka cela sada zvikne priblizne stat?
moentalne vyuzivam volania cez aux, kablom a cakam na bluetooth adapter do auxu, ale bolo by fajn mat moznost hlasoveho volania a vsetko pekne na displayi a volante
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: instalace bluetooth

Příspěvek od Xavier » 22 úno 2017, 09:02

zvazujem dorobenie bluetooth. no neviem co vsetko ktomu treba. nasiel som obrazok, kde je riadiaca, kabelaz, mikrofon..este taky plastovy drziak pre riadiacu treba. ti co mate v tomto smere prehlad. bude toto stacit na spojazdnenie original bluetoothu pre cd400ku? Myslite, ze tie moduly sa lisia pre rozne motorizacie? Lebo poliaci niekde uvadzaju aj rocnik a motor z akeho auta pochadza.
Přílohy
bl.jpg
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: instalace bluetooth

Příspěvek od Arwy » 22 úno 2017, 10:09

To je tá sada o ktorej som ti písal. Je to komplet okrem toho plastového držiaka na RJ. Či to bude pasovať aj pre tvoje rádio treba zistiť cez EPC. Prípadne priamo kontaktovať predajcu. Poniektorí vedia do riadiačky zapísať aj VIN číslo tvojho auta.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: instalace bluetooth

Příspěvek od Xavier » 22 úno 2017, 10:17

Az teraz som cital prispevok, takze par otazok zo spravy mam vyjasnenych. To EPC je co prosim ta?
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

azrael
Příspěvky: 247
Registrován: 30 kvě 2016, 19:09
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: instalace bluetooth

Příspěvek od azrael » 22 úno 2017, 10:23

EPC - je elektronicky katalog dielov pre vozidlo, vies si presne podla VIN cisla vyfiltrovat co mas a co potrebujes.
(ale mozno sa mylim) ;)
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: instalace bluetooth

Příspěvek od Xavier » 22 úno 2017, 10:31

ok, vdaka..takze to co maju v opli :)
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět