Počítač

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Počítač

Příspěvek od franta » 23 kvě 2012, 11:48

Ahoj.

Mám dotaz hlavně na mufixe. Jde o to, že se mi ztrácí nastavení stránky počítače při opětovném zapnutí klíčku. Prý s tím měl také problém. Je to už vyřešeno. Případně jak?

Včera jsem byl přehrát soft a stále to nasatavení neudrží. Mám astru j 05/2010 1,7.

Předem děkuji všem za pomoc.

Reklama
 

Uživatelský avatar
papak13
Příspěvky: 160
Registrován: 31 pro 2011, 17:18

Re: Počítač

Příspěvek od papak13 » 23 kvě 2012, 12:06

Ja mam ten isty mesiac aj rok aj motor a tiez mi to nastavenie neudrzi vzdy sa objavia kilometre prveho tripu.
Nieco sme riesili s uzivatelom Arwy-m a predbezne sa to neda do tohto modeloveho roku mozno bude vediet blizsie info on.
ASTRICKA J 1.7 CDTI 92 kW SPORT

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Počítač

Příspěvek od Arwy » 24 kvě 2012, 07:01

Ja mám tiež 2010 a tiež sa mi zapína vždy prvá záložka. Softvérovo to nejde upraviť, písali o tom aj na nemeckom fóre, kde bolo aj vyjadrenie z Opla, že náprava by bola veľmi drahá. Bude to pravdepodobne hardvérová záležitosť. Niekoľko krát sa mi však stalo, že sa mi zapla posledná nastavená záložka. Možno bude problém v type pamäti.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Počítač

Příspěvek od franta » 24 kvě 2012, 09:34

Děkuji za odpověď.

To o čem píšeš, že to tam zůstalo, ta pozice uložená, se mi také stalo, asi 5x. Myslím, že by to šlo nějak vykoumat(ten postup), ale já jsem vždy dělal i jiné věci a nepamatuju si přesně tuposloupnost úkonů co jsem udělal.

Jinak jsou to od nich jen keci. To co fungovalo už na G musí fungovat i tady. Jen jsou líný. Je to všechno jenom o programování. Paměti mají dost a když udrží takové věci jako je čas a datum(průměrnou spotřebu, životnost oleje apod) musí udržet i tohle.

Nejvíc mě dostalo, když mi přehráli soft enginu, tak jsem měl regeneraci až při 540 km. Potom už byla zase normálně kolem 310km. Takže tam mají díry, jak prase. Nejhorší je, že dělají kretény nejen ze zákazníků, ale i ze servisů.

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Počítač

Příspěvek od Arwy » 24 kvě 2012, 11:23

Dnes sa mi zapla posledne nastavená záložka na čerpačke, ale kľúč som nechal v spínačke (stopol som motor, ale klúč som nevytiahol zo spínačky). Po návrate do auta a zapnutí zapaľovania, teste budíkov sa nastavila posledná záložka sama.
Ja by som skôr uvítal, keby upravili soft tak, že na displeji sa bude zobrazovať viac položiek súčasne, ako to má GTC, alebo Zafira C (možno aj najnovšie J-čka??).
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Počítač

Příspěvek od franta » 24 kvě 2012, 11:30

Chvíli to udrží i bez klíče. Mě to vydrželo asi 5x i přes noc nebo co jsem byl vpráci. O těch více údajích už jsem jim psal vícekrát. Ty údaje mají, jen je stačí zobrazit. Jenže to by museli němečtí inženýři chtít a hlavně umět programovat. Je to zoufalost z jejich strany. Člověk myslí, že když u ruského stroje před osmi lety měl na počítači i teplotu oleje a napětí v baterce a možnost čtení chybových kodů, takže to zde bude normální. Na G toho bylo také víc i na H a J takhle ojebali. Škoda slov.

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Počítač

Příspěvek od Arwy » 13 črc 2012, 09:37

Ako sa vám správa PP po vynulovaní priemernej spotreby. Mne tam stále po resete naskočí 8 l/100km. Na G-čku po resete naskočili nuly.
Vy čo máte novšie ročníky s novším palubným PC, ukazuje vám aj celkovo spotrebované palivo?
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Uživatelský avatar
markpp
Příspěvky: 141
Registrován: 06 úno 2011, 14:17
Bydliště: Poprad

Re: Počítač

Příspěvek od markpp » 13 črc 2012, 16:19

- no, kým sa nepohnem tak je tam po resete 0,0 l/100km :D
- celkovú nemám (r.2011)
[b]EX Astra Sportstourer 1.4 103kW [/b]
[size=75]GreyTechnical Cosmo + AFL CD500Navi BThandsfree vyhriev.sedadlá+volant zadné el.okná zadná lakť.opierka FlexOrganizer Alarm park.asist.P+Z zatm.okná dojazd.rezerva 5/2011[/size]
[img]http://images.spritmonitor.de/456530_5.png[/img]

Uživatelský avatar
papak13
Příspěvky: 160
Registrován: 31 pro 2011, 17:18

Re: Počítač

Příspěvek od papak13 » 14 črc 2012, 10:41

Arwy píše:Ako sa vám správa PP po vynulovaní priemernej spotreby. Mne tam stále po resete naskočí 8 l/100km. Na G-čku po resete naskočili nuly.
Vy čo máte novšie ročníky s novším palubným PC, ukazuje vám aj celkovo spotrebované palivo?
Ja mam presne to iste ako ty az na to ze po vynulovani sa i zobrazi 6litrov na 100km.

Na hacku ukazovalo pekne nulu a aj celkovo spotrebov ane palivo ale tu neukazuje nic:(

Jedna kontrola otazka zatial si neprisiel na to ako nastavit aby drzalo poslednu zvolenu zalozku?
A ako by sa dalo zobrazit viac udajov?
ASTRICKA J 1.7 CDTI 92 kW SPORT

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Počítač

Příspěvek od Arwy » 14 črc 2012, 13:24

Nie neprišiel a ani som sa tomu nejako nevenoval. Je to podľa všetkého hardvérová záležitosť, ak by to bola len otázka softvéru, tak by to vzhľadom na počet sťažností už aktualizovali.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Odpovědět