Palubný počítač - chýbajúce funkcie

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
igorrohal
Příspěvky: 8
Registrován: 12 led 2015, 23:49

Palubný počítač - chýbajúce funkcie

Příspěvek od igorrohal » 14 led 2015, 00:34

Zdravím Vás.
Mám prvé auto, Astru J, kúpa pred cca. 2 mesiacmi v Nemecku, som tu nový a toto fórum vyzerá byť plné super informácií :)

Mám problém, že na palubnom kompe môžem prepínať len medzi 3 informáciami, viď foto, a to tieto:
1) Trip 1
2) Trip 2
3) Aktualna rychlost

Myslím si, že by tam toho malo byť viac (napr. údaje o spotrebe a pod., celkovo nejakých 7 funkcií).

Moje otázky sú:
- je toto u modelu r.v.2010 (CD 400, ak je to relevantné) normálne a hľadám ich tam zbytočne? (podľa všetkého by tam mali byť)
- je niečo, čo s tým môžem spraviť ja sám bez toho (nejaký tip, návod, osobná skúsenosť), aby som musel niekde do Oplu a vysoliť za to ktovie čo (žiť sa bez toho dá, ale serie ma to no...) ?

Prebehol som už existujúce vlákna, kde sa vravelo napr. o update softwaru, no nenašiel som nič o tom, že by funkcie niekomu úplne chýbali. Keď som niečo minul, tak sorry.

Moc dík za info
Přílohy
Speed.jpg
Trip2.jpg
Trip1.jpg
Astra J ST (r.2010), 1.7 CDTi (A17DTJ), 81kW

Reklama
 

Uživatelský avatar
Clowiecik
Příspěvky: 28
Registrován: 25 bře 2014, 20:57
Bydliště: Bratislava

Re: Palubný počítač - chýbajúce funkcie

Příspěvek od Clowiecik » 14 led 2015, 20:04

Nazdar,
mam tiez ST-cko s rovnakym rokom vyroby. Ano, je tam viac poloziek v menu, ako napr. priemerna rychlost, priemerna spotreba, okamzita spotreba, dojazd v km....
Skus sa zaregistrovat na https://www.myopelservice.com/SK/Login.aspx MyOpelService.... Tam si podla VIN-ka najdes aj to ci je pre Tvoje auto zvolavacia akcia... Ja som mal a bolo to len o update sw. Problem ako ty som ale nemal..
Astra J ST 1,7 CDTI A17DTJ

Lazis007
Příspěvky: 3
Registrován: 15 led 2020, 11:33

Re: Palubný počítač - chýbajúce funkcie

Příspěvek od Lazis007 » 15 led 2020, 15:52

Zdravím. Dívám se na Váš příspěvek. Mám ten samý problém. Mám Astru 2012, 1,4T, 88kw a palubní počítač mě ukazuje přesně to co Vám. Poradil Vám někdo, co a jak? Nebo najde se někdo, kdo ví jak rozšířit funkce minimálně aspoň o spotřebu a dojezd do dalšího tankování?

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Palubný počítač - chýbajúce funkcie

Příspěvek od jack » 15 led 2020, 17:05

Myslím, že tu https://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f= ... n%C3%BD+pc nájdete odpoveď na svoje otázky.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Odpovědět