Dodělání osvětlení madel dveří

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
D@w3
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2018, 12:43
Kontaktovat uživatele:

Dodělání osvětlení madel dveří

Příspěvek od D@w3 » 03 říj 2019, 17:26

Jelikož jsem to nenašel, pak předpokládám, že se to tu ještě neřešilo. Rozhodl jsem se dodělat si vlastní osvětlení madel dveří. Funguje skvěle, jen mam problém.

Pokusím se problém přiblížit. Jel jsem dle návodu na youtube (https://www.youtube.com/watch?v=QYMsjBEkz-Q), nicméně pokud ledky zapojim, tak svítí (což je kýžený jev), ale problém začíná, když chci stáhnout okýnka. U spolujezdce je to v pohodě, tam to funguje, u řidiče už ne.
Pokud kabely na ledky odpojim, pak ovládání el. oken u řidiče funguje. Domnívám se, že bude problém v tom, že ta dioda vyžere příliš mnoho proudu/napětí natolik, že už nezbývá na ovládání el. oken.

Setkal jste se s tim někdo, případně máte nějaký tip, jak rozchodit jak ovládání oken, tak svícení ledek?

Předem díky za tipy.. ;)
Astra J ST 1.4T - A14NET
ex. Škoda Octavia I Elegance 1.9 TDI - AHF
ex. Škoda Favorit 136 GLX

Reklama
 

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Dodělání osvětlení madel dveří

Příspěvek od jack » 04 říj 2019, 12:55

Skús to zapojiť podľa tohto návodu https://www.youtube.com/watch?v=1QEIKIEJmb0 , potom by to malo fungovať.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Dodělání osvětlení madel dveří

Příspěvek od OldStanda » 04 říj 2019, 14:11

Na tom YT je odkaz na fotky, kde je i zapojení toho BT modulu, který ovládá LED pásek a napětí 12V je pro něj vyvedeno z rádia.
Tohle přece nemá žádnou souvislost s ovládáním oken a už vůbec ne "že ta dioda vyžere příliš mnoho proudu/napětí natolik, že už nezbývá na ovládání el. oken", což jsi napsal. Samozřejmě je tam těch LEDek více, ale i vysoce svítívá má odběr tak 20-30 mA, což je prd, navíc se to napětí dá změřit, kam až klesne, když se ten BT modul zapojí a LED pásek svítí.
Nevím, kde přesně máš umístění ten BT modul, ale jestli to náhodou neruší svým zářením apod.
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
D@w3
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2018, 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání osvětlení madel dveří

Příspěvek od D@w3 » 04 říj 2019, 16:08

Sorry všem, jsem debil. Říkám si, co je s jakým BT, a tak kontrolu celej svuj příspěvek, kde zjistim, že jsem hodil odkaz na špatný video.. :( Měl jsem v prohlížeči otevřený dvě a zkopíroval jsem špatnej odkaz.

Jel jsem dle tohodle postupu:https://www.youtube.com/watch?v=LddPVukOsj8, kde napojuju ledky právě na ovládání el. oken.
Astra J ST 1.4T - A14NET
ex. Škoda Octavia I Elegance 1.9 TDI - AHF
ex. Škoda Favorit 136 GLX

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Dodělání osvětlení madel dveří

Příspěvek od OldStanda » 04 říj 2019, 18:32

To je vyvedeno přímo z ovládání oken, takže ta LEDka bude nejspíš tu komunikaci rušit. To není silové ovládání pro okna (jako před 20 lety), ale budou tam procházet ovládací signály (CAN-BUS) a teprve v nějaké jednotce (asi komfortu) se to bude vyhodnocovat a ovládat. Zkus najít ten volný konektor, co tady dal @jack.
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
D@w3
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2018, 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání osvětlení madel dveří

Příspěvek od D@w3 » 08 říj 2019, 16:37

OldStanda píše:
04 říj 2019, 18:32
To je vyvedeno přímo z ovládání oken, takže ta LEDka bude nejspíš tu komunikaci rušit. To není silové ovládání pro okna (jako před 20 lety), ale budou tam procházet ovládací signály (CAN-BUS) a teprve v nějaké jednotce (asi komfortu) se to bude vyhodnocovat a ovládat. Zkus najít ten volný konektor, co tady dal @jack.
Ok, moc děkuji za tipy, zkusim to a uvidíme, snad tam ty kabely budou. :lol:
Astra J ST 1.4T - A14NET
ex. Škoda Octavia I Elegance 1.9 TDI - AHF
ex. Škoda Favorit 136 GLX

Odpovědět