detekcia mŕtveho uhla

Od klimatizace až po xenony
SVK_Vlado
Příspěvky: 23
Registrován: 06 pro 2015, 10:17

detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od SVK_Vlado » 25 říj 2017, 23:05

ahojte, mám astru J ST rok výroby 12/2015, výbava cosmo. Súčasťou výbavy je aj originál monitorovanie mŕtveho uhla v zrkadlách. S týmto systém mám celkom problém, dosť často je v poruche, tak cca každú 3 jazdu mi medzi budíkmi vypíše porucha monitorovania mŕtveho uhla, zasvietia kontrolky v zrkadlách tak 30 sekúnd a potom je tento systém neaktívny, už neupozorňuje na to čo má. Pri ďalšej jazde, t.j. po vypnutí a zapnutí motora zas systém funguje a je len otázkou konštalácie hviezd kedy znova vypíše hlášku o poruche systému medzi budíkmi. Pritom parkovacie senzory predné aj zadné fungujú bez problémov. Porucha sa objavila prvý krát tak po pol roku od kúpenia auta. Na prvej servisnej prehliadke som im to spomínal, myslel som, že prehrajú nejaký novší software pre tento systém mŕtveho uhla a bude po probléme. Na počudovanie mi povedali, že táto porucha nebola ani medzi poruchovými hláškami. Nič s tým nespravili, akurát že prečistili senzory a mám to sledovať. Po prvej servisnej prehliadke sa porucha objavila prvý krát už do dvoch týždňov. Aj keď auto vyumývam tak to nepomôže, čiže že by to bolo len čistotou senzorov neverím. Čaká ma druhá servisná a bude končiť záruka, rád by som to nejak poriešil. Nemáte s týmto systémom snímania mŕtveho uhla skúsenosti, funguje vám to korektne ??

Reklama
 

Uživatelský avatar
dusan992
Příspěvky: 483
Registrován: 20 dub 2015, 12:16
Bydliště: KS=Košice - okolie

Re: detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od dusan992 » 26 říj 2017, 11:38

A tie senzory su pod dobrym uhlom? Nie su nejako blbo namontovane/nasmerovane?
Nesuvisi to sice stym ale na vivare sme mali namontovane parkovacie senzory pod tak zlym uhlom ze pipali stale lebo snimali prekazku - cestu pod sebou. ( boli dodatočne montovane)
OPEL Astra J.....2.0 CDTI 118kW.....6°AT.....r.v. 2011.....http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=652

SVK_Vlado
Příspěvky: 23
Registrován: 06 pro 2015, 10:17

Re: detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od SVK_Vlado » 26 říj 2017, 20:33

senzory sú montované originál od výroby, bola to doplnková výbava na ktorú ma nahovorili, ja som chcel len parkovačky predné a zadné a ponúkli mi o niečo drahšiu variantu kde bolo aj sklápanie zrkadiel a táto detekcia mŕtveho uhla. Napadlo ma, že im aspoň dám preveriť senzory pre detekciu mŕtveho uhla, prípadne káblové spojky. Pri tomto type výbavy je v nárazníkoch 6 senzorov. 4ks sú pre parkovačky a dva pre mŕtvy uhol. Neviem či sú to rovnaké senzory, že by som ich keď tak prehodil medzi sebou.

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od blesk » 01 lis 2017, 17:03

"Čaká ma druhá servisná a bude končiť záruka" Presne na to caka aj servis. Ries to hned a nenechaj sa odbyt. Nech ti vymenia senzory alebo dalsie veci, az kym sa problem neodstrani. Mozno budu polamane kable z vyroby, cokolvek. Nech to rozoberu, otestuju, vymenia, prehraju sw...
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
Dulus
Příspěvky: 83
Registrován: 26 kvě 2014, 10:22
Bydliště: KE

Re: detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od Dulus » 22 lis 2017, 14:34

Skus to riesit v servise, ale s tymito "automatickymi pomocnikmi" od Oplu nemam dobre skusenosti na vlastnej kozi.
Na Astre J AFL automaticke dialkove tiez nefuguju vzdy a bezne sa stane ze necha dialkove aj ked ide auto oproti, alebo v ostrejsej zakrute prepne neskoro.
Aj teraz v novej Corse E, rozpoznavanie vybocenia z pruhu alebo znaciek obmedznia rychlosti sa len tak vypne s odovodnenim "koli poveternostym podmienkam".

A viem ze aj v Astre J co bol adaptivny tempomat tak nefungoval, a este stale ho nemaju vychytany takze pre istotu vobec nie je v Astre K.
Opel Astra J Cosmo HB MY2015 1.6 CDTI
Opel Mokka Cosmo MY2014 1.4T 4x4
Opel Corsa E 5dv 1.4 Excite MY2018 + vela vybavy
ex *Opel Astra J Enjoy HB 2010 1.6*
ex *Opel Astra J ST Cosmo 2012 1.4T*

SVK_Vlado
Příspěvky: 23
Registrován: 06 pro 2015, 10:17

Re: detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od SVK_Vlado » 18 pro 2017, 11:02

Tak trocha som experimentoval, že nech im do servisu pri druhej garančke prinesiem nejaké info. Skúsil som prelepiť snímače mŕtveho uhla na ľavej strane auta vpredu aj vzadu elektrikárskou páskou. Chvíľku som tak jazdil a snímače a chybové hlásenia nabiehali asi tak ako pred prelepením. Aj nabiehali aj samé zhasli, elektrikárska páska na to nemala žiaden vplyv. Predpokladám, ak sú snímače klasicky zašpinené od nečistôt vozovky pri daždi, tak tiež to asi nemá vplyv na ich funkciu. Prvý krát mi v servise povedali, že iba prečistili snímače a malo by to byť OK. Keď im nevadilo kompletné prelepenie páskou, tak ani klasická cestná špina im vadiť nebude. Predpokladám, že typ senzorov na parkovanie a snímanie mŕtveho uhla je ten istý a tie parkovacie senzory nemajú s rovnakým zašpinením žiaden problém, fungujú 100%tne.
Potom som tieto senzory prelepil hliníkovou fóliou od žuvačky. To už bolo iné. Hneď si všimli, že im niečo vadí vo výhľade a hneď signalizovali poruchu medzi budíkmi aj vysvietením v spätných zrkadlách. Zistil som, že pri tomto hliníkovom prelepení sa od rýchlosti cca 20km/hod. vysvieti poruchová signalizácia medzi budíkmi a v zrkadlách. Medzi budíkmi o pár sekúnd zhasne a v zrkadlách svieti trvale až kým auto nespomalí na tých 20km/hod. Systém varovania mŕtveho uhla sa teda reštartuje vždy pri znížení rýchlosti, nie je potrebné ako som si myslel nedávno, že je potrebné vypnúť a zapnúť motor. Systém hlási trvale chybu v zrkadlách aj keď je hliníkom prelepený len jeden snímač na ľavej strane predný alebo zadný.
Takto som to popísal pri servisnej kontrole čo som vyhútal, aby sa na to pozreli a aj mi vysvetlili funkciu a spôsob hlásenia porúch. Odpoveď bola suprová, oni pri diagnostike nevyčítali v riadiacej jednotke žiadnu chybu systému monitorovania mŕtveho uhla a teda problém ani neexistuje. A aj tak sa mi práve končí záruka, čiže môžem si tam dať vymeniť čo chcem, ale si to zaplatím.
Ďakujem takému servisu.

Uživatelský avatar
Eisy
Příspěvky: 431
Registrován: 24 úno 2014, 18:45
Bydliště: okr. Malacky

detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od Eisy » 18 pro 2017, 16:58

Konci, alebo skoncila?
A este mas 5rocnu. Pozri co obssahuje.
Astra GTC Sport A14NET 103kW
Insignia Cosmo ST A20DTH 118kW 4x4

amater123
Příspěvky: 2
Registrován: 11 bře 2018, 12:26

Re: detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od amater123 » 11 bře 2018, 12:36

Zdravím, jak to dopadlo s čidlem detekce mrtvého úhlu. Máš to opravené?
Mám tentýž problém.

SVK_Vlado
Příspěvky: 23
Registrován: 06 pro 2015, 10:17

Re: detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od SVK_Vlado » 16 bře 2018, 13:31

Nuž dopadlo to neslávne. Aj napriek vysvetľovaniam, že je to staršia závada a teda mali ju odstrániť už pri prvej garančke a neurobili tak, to nechali tak. Chvíľku na mňa servisman pozeral ako puk, bol ticho, pokrčil plecami a to bolo všetko. Ostalo to tak ako som vyššie popisoval, z času na čas príde hláška porucha snímača mŕtveho uhla na palubovku aj do oboch zrkadiel, všetko zhasne a potom je ticho. Viem akurát, keď som experimentoval s prelepením snímačov tak v zrkadlách táto porucha svietila trvalo až do zníženia rýchlosti pod 20km/hod. Usudzujem z toho, čo mi ale nikto nepotvrdil, že táto porucha ak príde a zhasne aj v zrkadlách tak je to asi iba nejaký momentálny poruchový stav v danom okamihu a keď porucha ,signalizácia v zrkadlách zhasne, potom to asi je funkčné, teda zas pripravené varovať na auto v mŕtvom uhle.
Neverím ale tomu na 100%.

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: detekcia mŕtveho uhla

Příspěvek od blesk » 16 bře 2018, 14:15

Automobilky chcu predavat samoriadiace auta. Pritom nevedia ani automaticke dialkove svetla zhasnut bez oslnenia auta v zakrute.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět