vrzgajuce klapky

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
Marek L
Příspěvky: 329
Registrován: 15 čer 2015, 16:00

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od Marek L » 20 úno 2017, 16:46

Uvažuju, jestli to ty stěrače nedělají jen ve spojitosti s dešťovým senzorem...???

No a automatickou klimu Opla bych klidně oželel. Pořád šahám na teplotu o stupeň dolu nahoru...
Jak se na to šáhne, naběhnou zběsilé otáčky ventilátoru, ikdyž jsou zadané v menu na minimum.
Asi můj problém. A ještě mě štve, že při přepnutí na přední sklo se vrací moc malý zbytek vzduchu směrem k řidiči. Géčko mělo na můj vkus ten poměr líp rozvržený. Zase rychlý ofuk na plné kule funguje
dobře, ale řve to, je třeba mít pořádně ohulené rádio. :lol:
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback

Reklama
 

Uživatelský avatar
matusbelusak
Příspěvky: 469
Registrován: 28 bře 2016, 10:23

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od matusbelusak » 20 úno 2017, 19:10

To blesk: no tak vidím že máme rovnaký problém na to vrzganie, ako by to fakt šlo na sucho, a tiež mi to lezie dosť na nervy na to že som za auto dal tisíce € a toto robí čo nerobí niektoré 15 ročné auto. Nemaš nejaký nápad alebo niečo ako by sa to dalo skusiť poriešiť? nastriekať nejaky tekuty silikon abo čo? Už mi dnes napadlo že rozoberem celu vyjebanu palubovku a to nejak dam dokopy...

To MarekL: nooo tak to aj mne tak funguju tie ofuky na okná a dosť ma to vytáča najme teraz v zime ked je namraza na skle zapnem fukanie na okno a ono to jebe plný prud na vodiča a nie na okno...
Opel Astra ST 1,7 CDTI 81kw 2011 ( 208 000 km )

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od pico » 20 úno 2017, 19:43

Ja tie klapky pocujem pri parkovani ako sa prestavuju. Ale je to take jemne bzucanie, ziadne vrzganie. Po vypnuti zapalovania uz nepocujem nic. Stierace sa cuknu pri jazde a zapnutom senzore dazda, inokedy som to nezazil.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od Xavier » 20 úno 2017, 19:44

MarekL automaticka klima funguje bezchybne...akurat musis mat auto rezim. Ak sam nastavujes stupne a intenzitu a ofuk, po case ta teplota je ins. Je to na dlhp pisat a cez tablet na to nemam nervy. Skus plne auto rezim a nic nemudid riesit. Pri prvom aute som auto rezim nepouzival a furt som tocil stupne. A pred faceliftom auto rezim zapinal aj klimu hned, teda svietila kontrolka. Tu nresvieti no spina.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od jack » 20 úno 2017, 20:15

Priatelia, uvažoval už niekto nad príčinou toho silnejšieho škvrkania či vŕzgania tých klapiek? Podľa jednotlivých reakcií dedukujem, že sa to objavuje u "starších" aut, tak či to nebude aj nejakými nečistotami v rozvodoch vzduchu včetne tých mechanizmov (klapiek) - v minulosti zanedbaným čistením klímy a neskoršou výmenou peľového filtru. Možno by pomohlo ich "vyčistiť" tou penou, ktorá sa používa pri dezinfekcií klimatizácie - nie len dezinfikovať ozónom či nejakým plynným prostriedkom, ale aj napr. tou čistiacou penou, ktorá rozpustí a zároveň vyplaví aj pevné nečistoty (prach, pliesne, ...). Ja nechávam vyčistiť klímu min. 1x za rok včetne filtru, niekedy dezinfikujem svojpomocne aj 2-krát a po 4.rokoch mi to len slabo bzučí - neškvrčí ani nevŕzga.

K tej automatickej dvojzónovej klimatizácií - ja som s ňou nadmieru spokojný. Mám ju nakonfigurovanú v "Prispôsobeniach..." a okrem iného po naštartovaní zapínam v prípade potreby na nevyhnutný čas len "Odhmlievanie čelného skla", potom ho vypnem a zbytok sa nestarám - robí to všetko za mňa.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Uživatelský avatar
matusbelusak
Příspěvky: 469
Registrován: 28 bře 2016, 10:23

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od matusbelusak » 20 úno 2017, 20:32

Možno by pomohlo ich "vyčistiť" tou penou, .....

Aku penu maš na mysli? myslíš že ked by si to tam do vzduchovodov vstrekol žeby to aj vyliezlo von? žeby to tam neostalo?
Opel Astra ST 1,7 CDTI 81kw 2011 ( 208 000 km )

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od jack » 20 úno 2017, 21:27

Áno - existujú dezinfekčné penové čističe klimatizácií, ktoré nastriekaním vyplnia priestor klímy, dezinfikujú ju, zároveň vyčistia, potom skvapalnejú a vytečú von.
Odkaz na "naše známe" .ru fórum: http://www.astra-faq.ru/obslugivanie/ch ... ition.html
Malá ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=xAVW8kXoavQ
Rôzne druhy čističov klímy: http://www.startujeme.sk/e-shop/autoche ... matizacie/
(ale to sme už mimo tému, tak prosím nepokračovať v probléme dezinfekcie klimatizácie. V prípade nejasností pomôže strýček Goooooooogle)
Naposledy upravil(a) jack dne 20 úno 2017, 21:30, celkem upraveno 1 x.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od Xavier » 20 úno 2017, 21:29

A nebude to skor tym, ze je to vysusene a chcelo by to asi nieco premazst? Ak tam su kovove sucuastky a ide tepky a studey, resp. Vlhky vzduch, tsk casom mazivo prestsne pracovat
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od pico » 20 úno 2017, 22:37

Ja mam 4 rocnu Astru, nikdy som ziadnou penou ani nicim inym klimu, ani vzduchovody necistil. Kym necitim smrad, tak naco. Filtre mi menia dla servisneho planu.
Mam vsak jednu radu pri pouzivani klimy v lete. Pred prichodom do ciela asi 5 minut, klimu vypnem, aby sa vysusila. Nic mi tam potom neplesnivie a aj klapky chodia potichu.
P.S. v poslednej fakture som mal polozkh dezinfekcia klimy.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: vrzgajuce klapky

Příspěvek od blesk » 21 úno 2017, 09:32

Penu som pouzil minule leto, nema na to vplyv. Vyzera to tak, ze po facelifte to uz nerobi, takze zase nejaka konstrukna chyba. Tych klapiek a motorcekov je tam snad 10. Niektore som pozeral a su dostatocne premazane original zelenou vazelinou z vonkajsej strany. Bud to robi niektory, co som nepozeral, alebo to je niekde vnutri. Za rozobratie celej palubky mi to nestoji, zatial to budem ignorovat, uvidim, ako dlho mi to vydrzi.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět