Problém zelené vstreky LPG

Odpovědět
RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od RRR1970 » 29 zář 2015, 07:39

Chcel by som upozorniť každého kto vlastní motor zo zelenými LPG vstrekmi , tieto vstreky sú poruchové a menia sa za rev.2 oranžové v rámci kulancie .service bulletin 14-E-3123 .kto má tieto vstreky a ucítil pri prepnutí LPG trasenie motora ,žltú ikonku motora na displeji a hlášku porucha esp . nejedná sa o žiadnu poruchu motora či ESP, ale práve o zasekávajúce sa vstreky .treba si to všimnúť a ihneď osloviť servis. mne tú hlášku počas záruky v jednom servise iba zmazali a v druhom servise prepálili softwér .no po čase sa porucha vrátila až po záruke v nebezpečnom meradle . auto po prepnutí na lpg nereaguje lebo motor zdochne. treba počas jazdy znovu štartovať na benzín,čo je poriadne nebezpečné vzhladom na posilovač riadenia a brzd . no auto je už auto po záruke a servise pýtajú 610 euro za výmenu vstrekov, čo sú šialené peniaze .

Reklama
 

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od Xavier » 29 zář 2015, 08:03

Počkaj, zvolávačka platí aj po záruke predsa. Či? Som na omyle? Konštrukčná chyba za ktorú nemôžeš. Kolega mal na H-čku dokonca zvolávačku po 5 rokoch a zadarmo. Tak toto mi do hlavy nejde. A hlavne ak si s tým bol v servise i počas záruky. 2x si bol a nevyriešili to, lebo ani nemohli ak to vtedy nevedeli. Takže si myslím, že výmena by mala byť vrámci zvolávačky zadarmo.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
johnyford
Příspěvky: 160
Registrován: 13 pro 2014, 11:44
Bydliště: považská bystrica

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od johnyford » 29 zář 2015, 15:24

mne to robi a buduci utorok idu na to pozriet v ziline...a hned sa zacali okunat,ze je vraj zle lpg...ved uvidime,co stym urobia,ale uz som mu naznacil,ze maju poruchove vstreky,tak povedal technik,ze aj to sa moze stat...
OPEL ASTRA J 5.dv 1.4 103 kw LPG 1/2015

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od Xavier » 29 zář 2015, 15:29

otazka. mate myopel? je tam zvolavacka, ci doslo vam, co jazdite na lpg zvolavaci list domov?
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
preston1793
Příspěvky: 33
Registrován: 29 zář 2015, 18:52
Bydliště: SK, Kosice

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od preston1793 » 29 zář 2015, 19:14

ahojte, dlhsie sledujem toto forum a rad by som pomohol ak mi to dovolite :)

Dnes mi menili vstreky (mal som zelene) za oranzove. Ti co chodite do ZA Autotipu, neviem no ja by som tam uz nesiel. Minuleho silvestra, resp. na novy rok ked boli tuhe mrazy som mal podobny problem ako sa tu na fore rozobera. Nastartoval som, po chvilke jazdy ked sa auto zohrialo a preplo na LPG sa motor okamzite zacal dusit, nereagoval na plyn, silne trhanie ako keby isiel na 3 valce, kontrolka ESP + checkengine. Pri prepnuti na benzin OK. Nedalo mi, auto je v zaruke a hned kontaktoval opel assistance. Kedze bol novy rok a ja v cudzom meste, auto uschovali kedze mali vsade dovolenky az do 7. januara...ale to je o inom..k veci: Auto v ZA diagnostikovali, odpoved bola nic sa nam neprejavilo, nam to ide, tankujete zle LPG, neviete jazdit atd. atd. kecy. Vzal som auto prec, na prvej benzinke za ZA to iste, volal som spat do servisu, prisli napichli na diag a odpoved ta ista, nic tomu nie je. Nemal som na to chut ani nervy riesit. Auto som vzal spat domov, problem pretrvaval vlastne az do jari. V plusovych teplotach sa to mne ale neprejavilo. Az do minuleho tyzdna ked sa trocha ochladilo a vratilo sa to spat.

Zisitil som ze na nieco podobne existuje tu uz spominany service bulletin 14-E-3123 - podla mojich info to ale nie je povazovane za zvolavacku, je to len navod a odporucanie pre servis ako postupovat ked sa zakaznik na nieco take stazuje, smutne ale je to zrejme tak. Nevahal som a rovno siel do servisu s cislom bulletinu. V servise mili, pozreli, uznali a objednali nove vstreky.

Mam aj iny problem, po natankovani na full a prejdeni cca. polky nadrze na LPG, ukazovatel hladiny spadne z polovice nadrze na rezervu. Blika upozornenie malo paliva a samozrejme sa hlaska neda zrusit. Na to existuje takisto service bulletin 14-E-3087 ktory riesi upgrade softwaru a pripadne aj vymenu multiventilu. Mne urobili ten upgrade a ak sa to znova prejavi vymenia mi aj multiventil.

Sorry za dlhsi prispevok, snad niekomu pomoze. Hlavne chodte na konkretny servis asertivne rovno s cislom bulletinu ze viete ze je s tym problem.

PS: dobra stranka na kontrolu zvolavaciek, servisnych tipov atd. http://oemdtc.com/
Astra 2014, 1.4 NET LPG Cosmo

MilanS
Příspěvky: 320
Registrován: 15 pro 2012, 20:32
Bydliště: Slovensko - BN/TN

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od MilanS » 29 zář 2015, 19:17

Zatiaľ nič neprišlo, žiadne oznámenie.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex

Uživatelský avatar
johnyford
Příspěvky: 160
Registrován: 13 pro 2014, 11:44
Bydliště: považská bystrica

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od johnyford » 29 zář 2015, 19:46

preston1793-v ktorom servise ti nakoniec menili vstreky?
OPEL ASTRA J 5.dv 1.4 103 kw LPG 1/2015

Uživatelský avatar
preston1793
Příspěvky: 33
Registrován: 29 zář 2015, 18:52
Bydliště: SK, Kosice

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od preston1793 » 29 zář 2015, 19:47

jaaj sorry zabudol som, v KE SWAM
Astra 2014, 1.4 NET LPG Cosmo

Uživatelský avatar
johnyford
Příspěvky: 160
Registrován: 13 pro 2014, 11:44
Bydliště: považská bystrica

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od johnyford » 29 zář 2015, 19:51

veru,ak nepochodim v ziline,pojdem aj tam...vravis,ze ustretovost nadovsetko...a propo auto si kde kupoval?doplacal si aj nieco?
OPEL ASTRA J 5.dv 1.4 103 kw LPG 1/2015

Uživatelský avatar
preston1793
Příspěvky: 33
Registrován: 29 zář 2015, 18:52
Bydliště: SK, Kosice

Re: Problém zelené vstreky LPG

Příspěvek od preston1793 » 29 zář 2015, 20:10

Kupovane takisto vo SWAMe, chodim len tam. Aby si ale niekto nemyslel ze toto je reklama na servis, mam priamo aj v praci kolegov co su nespokojni s tym servisom, ale sto ludi sto chuti, ja zatial som nemal problem (iba malickosti, napr. mam pocit ze nieco klepe na prednej naprave a stale mi vravia ze to nic nie je, pravda je ale ze som haklivy na pazvuky). A nedoplacal som nic za opravu ja mam auto este v zaruke. Co sa tyka myopel tam nemam ziadne upozornenie ze je zvolavacia akcia. Zatial som mal cez ten portal len jednu zvolavacku a to bola na preprogramovanie TPMS snimacov, vtedy prisiel aj list domov.

Ja si tiez myslim ze by to mali spravit aj po zaruke, hoci aj na to nebola zvolavacka. A co sa tyka prveho prispevku, ze v ramci kulancie za to este chcu 610 eur, fakt sialene
Astra 2014, 1.4 NET LPG Cosmo

Odpovědět