Spatne zrkadlo - samostmievacie - nefunguje

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Spatne zrkadlo - samostmievacie - nefunguje

Příspěvek od blesk » 26 říj 2018, 16:18

Niekto uz riesil nefunkcne spatne zrkadlo? Nestmavuje sa v noci. Nehlasi ziadnu chybu, svetelny senzor funguje. Pozeral som, ze zrkadlo ma vlastny senzor v predu a druhy vzadu. Samotne plocha zrkadla je neroztecena, ako sa to zvykne stavat.
13338071
Cena s DPH 20 553,06 Kč :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Tak za 21tisic Kc budem jazdit aj bez spatneho zrkadla

Existuje aj v inych verziach.
13369365
Cena s DPH 20 342,52 Kč
13581081
Cena s DPH 9 614,66 Kč
http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/1 ... 685/15979/
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Reklama
 

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Spatne zrkadlo - samostmievacie - nefunguje

Příspěvek od blesk » 29 říj 2018, 15:26

Zrkadlo je v celku s kamerou automat. prepinania dialkovych svetiel. Skusil som zapnut auto. prepinanie, ci aspon kamera funguje a napodiv zacalo fungovat aj samostmievanie. Zrkadlo som mal rozobrate a je tam tak 6 mikrocipov, dost zlozity ale velmi kvalitny plosny spoj a dalsie cipy su na kamere. Firma ktora to vyraba, robi napr. aj helmy s okulirami pre stihacky atp - Gentex. Na videu je vidiet, ze ta kamerka je dost intelignetna na rozne svetla, takze mikrochipy potrebuje:
https://youtu.be/W5BVX8hO_BY?t=21
Asi Astra H bola posledne auto, kde sa este co to dalo jednoducho opravit alebo dorobit v elektronike. Dnes uz je to same SMD-cko, to aby clovek potreboval mikroskop a dalsiu vybavu. Kedysi stacilo vsetko ovladat zmenou odporu, dnes je vsade binarny protokol a min 3 kable +12, 0 a data. Do data sa uz nikto len tak nedostane.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
Dulus
Příspěvky: 83
Registrován: 26 kvě 2014, 10:22
Bydliště: KE

Re: Spatne zrkadlo - samostmievacie - nefunguje

Příspěvek od Dulus » 29 říj 2018, 16:34

A napriek vsetkym tymto vymozenostiam, musim pouzivat manual rezim na dialkove, lebo v kazdej ostrejsej zakrute osvietim protiiducich, ked je kopcek tak sa vypnu dialkove tiez neskoro az ked uz oproti vodic ma vypalene oci, a to nehovorim o tom ze bezne sa mi zapinaju dialkove ked idem cez obec kde je slabsie poulicne osvetlenie, alebo ze niekedy to neskoro zdetekuje ze predomnou ide auto. Vacsinou sa to stava ked su zadne svetla LEDkove, pri klasikcyh mam pocit ze to detekuje lepsie, neviem aky je tam rozdiel. Zrejme tym ze klasicke maju vacsinou "kruhovy/bodovy zdroj svetla", kdzeto LEDkove maju vsleijake divoke tvary a svietia mozno aj slabsie.
Resp sa to stava aj mne, ide za mnou nejake auto osvetluje mi cely interier a prepnu sa mu na stretavacky az ked pribrzdim a zaregistruje to.
Opel Astra J Cosmo HB MY2015 1.6 CDTI
Opel Mokka Cosmo MY2014 1.4T 4x4
Opel Corsa E 5dv 1.4 Excite MY2018 + vela vybavy
ex *Opel Astra J Enjoy HB 2010 1.6*
ex *Opel Astra J ST Cosmo 2012 1.4T*

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: Spatne zrkadlo - samostmievacie - nefunguje

Příspěvek od jack » 29 říj 2018, 16:57

Ja mám v aute samostmievacie spätné (interiérové) zrkadlo, no automatické prepínanie diaľkových svetiel nemám, čiže nemusí to byť kombinované s automatickým prepínaním.
U mňa to funguje zatiaľ bez problémov - akonáhle sa zo zadu priblíži auto so zapnutými svetlami, tak zrkadlo stmavne, svetla auta vzadu majú potom nádych do zelena, na druhej strane keď mám zapnuté diaľkové svetlá a objaví sa protiidúce auto, tak sa mi diaľkové svetlá samé neprepnú, musím ich stlmiť manuálne.
Preveroval som to aj podľa VIN a takú výbavu moje auto nemá.
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Spatne zrkadlo - samostmievacie - nefunguje

Příspěvek od blesk » 30 říj 2018, 13:34

Ano su 3 verzie, klasicke, samostmevacie a samostmievacie s kamerou za 21tisicKc. (+dalsie pred a po FL). Tiez nepouzivam automatiku, lebo nie je dokonala, na jednej strane je to technologia a HW niekde z roku 2008, ale ani dnesne LIDAR a neviem co Tesla nie su schopne detekovat poriadne chodcov, kamiony,...
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Odpovědět