Klepnutí při ubrání plynu

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mufix
Příspěvky: 83
Registrován: 03 říj 2010, 08:09

Klepnutí při ubrání plynu

Příspěvek od mufix » 04 pro 2010, 16:25

Dělá vám při ubrání plynu klepnutí typuji že to bude něco mezi motorem a převodovkou,jinak jsem spokojený .

Reklama
 

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: Klepnutí

Příspěvek od gixo » 06 pro 2010, 14:14

no nic takoveho nepozoruju... skoro kazdemu to neco dela, ale vlastne jsme vsichni spokojeni :lol: achjo s tim oplem :D

Uživatelský avatar
mufix
Příspěvky: 83
Registrován: 03 říj 2010, 08:09

Re: Klepnutí

Příspěvek od mufix » 12 úno 2011, 07:58

tak jsem stim byl v servisu a nechapaly mám prý to zatím nechat když to bude silnější tak stim
mám příjed takže si nevěděli rady pak mi řekl abych skusil jejich vozidlo tam byl dost velký rozdíl až pojedu na garančku budu trvat na opravě, tak že by to mohlo být na spojce že je na pružinach
k vuli plynulimu rozjezdu, to jsou taky opravaří .

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: Klepnutí

Příspěvek od gixo » 12 úno 2011, 10:23

jo bude to asi vsude hodne podobny :cry:

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepnutí

Příspěvek od Astra - R@SAG » 04 bře 2011, 17:38

Tak to samé se mi děje u Astry G s motorem 1.4 16v Twinport, v Oplu v service to bylo asi 5x a nikdy na to nepřišli :twisted: . Většinou se to projeví jak je chladnější počásí a nebo sychravo. Zvuk jak by šel s oblasti mezi motorem a interiérem v oblasti spojky. Když jsme s otcem Astru zvedli na velký hydraulický zvedák a chodili pod autem, tak je to těžké najít, protože se všechno odlechčí, ale koukoli jsme na uvedenou přepážku mezi motorem a interiérem, jak je vlnoved a pro výfukové potruby a další věci, je tam velmi málo místa a při rozjezdu se může to někde dotýkat. Už s tím bojuji skoro 2 roky a začínám rezignovat. Drřim palce.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
Promax
Příspěvky: 20
Registrován: 08 lis 2010, 18:45

Re: Klepnutí

Příspěvek od Promax » 11 srp 2011, 21:17

mufix píše:tak jsem stim byl v servisu a nechapaly mám prý to zatím nechat když to bude silnější tak stim
mám příjed takže si nevěděli rady pak mi řekl abych skusil jejich vozidlo tam byl dost velký rozdíl až pojedu na garančku budu trvat na opravě, tak že by to mohlo být na spojce že je na pružinach
k vuli plynulimu rozjezdu, to jsou taky opravaří .
Ako sa vyvíja to klepanie a koľko máte najazdených km? ja mám 3500 a tiež som to spozoroval, také slabé kovové klepnutie pri ubraní plynu...
Astra J ST 2,0 CDTI 118kW Cosmo 6/11 GreyTechnical,FlexRide,AFL,Alarm,Park.asistent............

aplikator
Příspěvky: 1
Registrován: 12 srp 2011, 22:20

Re: Klepnutí

Příspěvek od aplikator » 12 srp 2011, 22:26

mufix píše:Dělá vám při ubrání plynu klepnutí typuji že to bude něco mezi motorem a převodovkou,jinak jsem spokojený .
Takto sa kedysi prejavoval problem na Fabii s plechovymi matkami na poloosiach. Po ich vymene za poriadne problem prestal. Prejavovalo sa to takym klepnutim pri ubrani plynu alebo este pri zaradeni spiatocky a pridani plynu. Mozno to bude na astre podobne...

Uživatelský avatar
Promax
Příspěvky: 20
Registrován: 08 lis 2010, 18:45

Re: Klepnutí při ubrání plynu

Příspěvek od Promax » 10 říj 2011, 16:43

Takže najazdených 6500 km klepanie je o trošku hlasnejšie a zvonivejšie - v OPLI samozrejme o ničom takom ešte nepočuli...týchto motorizácií sa asi tak veľa nepredáva.Inak s autom spokojnosť.
Astra J ST 2,0 CDTI 118kW Cosmo 6/11 GreyTechnical,FlexRide,AFL,Alarm,Park.asistent............

Uživatelský avatar
RaK
Příspěvky: 48
Registrován: 02 dub 2011, 18:31

Re: Klepnutí při ubrání plynu

Příspěvek od RaK » 18 říj 2011, 18:54

Mám ST 2.0 CDTI a klepnutí jsem taky zaregistroval. Jen ale když je motor studený a když nechám vymáčklou spojku a uberu plyn, tak to neklepe. Až pojedu na garančku, hodím v servisu schválně dotaz.

Najeto zatím 14 tis. a začalo to tak při 8 tis.

Uživatelský avatar
Promax
Příspěvky: 20
Registrován: 08 lis 2010, 18:45

Re: Klepnutí při ubrání plynu

Příspěvek od Promax » 18 říj 2011, 21:02

Skúste pri jazde z kopca brzdiť motorom, potom pridať plyn a vždy po uvolnení plynového pedálu to klepne.
Podľa mňa je to niečo na zavesení motoru, je tam okolo veľmi málo miesta a pri pohybe motoru z polohy záberu do brzdenia motorom sa o niečo oprie. Prípadne by to mohol robiť aj výfuk v prednej časti, uvidíme...
Astra J ST 2,0 CDTI 118kW Cosmo 6/11 GreyTechnical,FlexRide,AFL,Alarm,Park.asistent............

Odpovědět